Branická 213/53, Braník, 147 00 Praha 4 info@znovudozivota.cz 797828509

RUNWAY PARK – Letiště Praha

Po dlouhé době jsme vyrazili se spolkem.
V sobotu 25. srpna 2020 jste nás mohli potkat na letišti Praha v Runway Parku na akci
„Víkend nejen se zdravotníky“.
Letiště Václava Havla Praha otevřelo na celé léto Runway Park, který nabízí během víkendů všem návštěvníkům spoustu zábavy a zajímavých informací nejen z prostředí letectví a létání. Čtvrtý prázdninový víkend se v Runway Parku sešli zejména nemocnice, zdravotníci a pacientské organizace. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout několik sanitních vozů, ve kterých jim zdravotníci například zjistili krevní skupinu, vyšetřili kožní znaménka, podali informace o správném mytí rukou či další zdravotní osvětu.
Spolek Znovu do života představil speciální záchranářský program ve formě interaktivní prezentace od kolapsu, laické první pomoci, příjezdu rychlé záchranné pomoci včetně popisu dalších kroků v nemocnici. Dospělí i děti si vyzkoušeli první pomoc včetně použití defibrilátoru pod vedením zkušených záchranářů Alana a Honzy. Věříme, že jsme tak přispěli ke zlepšení skóre zachráněných lidských životů!
Děkujeme záchranářům Alan Mejstřík a Ján Hirják za neúnavné a trpělivé a podrobné vysvětlování profesionální první pomoci pro všechny návštěvníky.
Děkujeme Markéta Křečková a Markéta Hubatová, které byly hybnou silou v této akci.